نرم افزار حسابداری رایگان

اطلاعات مفید برای خرید و استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان

امروزه از نرم افزارهای بسیاری در شرکت‌ها و موسسات استفاده می‌شود که هر کدام از این نرم افزارها مربوط به یک کاری می‌باشد. یکی از این نرم افزارها که بسیار هم کاربردی و ضروری به شمار می‌آید، نرم افزار حسابداری است.

همان طور که گفته شد نرم افزارهای حسابداری کاربردهای زیادی دارند یکی از کاربرد‌های مهم این نرم افزارها مدیریت امور مالی و لیست بندی محصولات شرکت است .

نکته

نرم افزارهای حسابداری زیادی وجود دارد اما باید در نظر داشته باشد با توجه به نیاز خود نرم افزار حسابداری مورد نظر را انتخاب نمایید.

به عنوان مثال نرم افزارهایی هستند که کار با آن‌ها کمی دشوار است ؛ به همین علت برای جلوگیری اتلاف وقت باید به سراغ نرم افزارهایی بروید که از لحاظ دشواری و سختی برایتان مشکل پیش نیاورد.

 

انواع نرم افزارهای حسابداری

قابل به ذکر است که نرم افزارهای حسابداری از  انواع مختلفی تشکیل می‌شود و هر کدام از این نرم افزارها معایب و مزایایی دارند که در ادامه در این باره بحث خواهد شد. این نرم افزارها بصورت کلی به دو نوع نرم افزارهای رایگان و غیر رایگان یا حرفه ای تقسیم می‌شوند. برای اینکه بدانید هر کدام از این نرم افزارها چه کاربردی‌هایی دارند ، ابتدا باید با نوع نرم افزار آشنا باشید تا بتوانید از این نرم افزارها استفاده کامل را ببرید.

نرم افزار ارزان برای حسابداری

از نوع رایگان آن برای شرکت‌ها و مجموعه های کوچک تر استفاده می‌شوند زیرا داخل این شرکت‌ها و موسسه‌ها فعالیت کمتری انجام می‌شود و در نهایت گردش مالی آن‌ها از شرکت‌های بزرگ و معتبر دیگر کمتر است به همین علت نیازی نیست که پول اضافی به نرم افزارهای حسابداری بدهند و یا هر ماه اشتراک برای نرم افزار خریداری کنند.

سامان دهی اطلاعات شرکت با استفاده از نرم افزارهای رایگان بسیار مفید است اما باید در جریان باشید که این نرم افزارها برای هر کاری مورد استفاده نمی‌باشد. این نرم افزارها از مزایای و معایب زیادی برخوردار هستند به همین علت باید بدانید برای چه کاریاز آن استفاده میکنید.

امنیت این نرم افزارها مطلوب است اما نمی‌توان به جرعت گفت که حتما نرم افزارهای رایگان هنگ نمی‌ کنند و یا امنیت این نرم افزارها بسیار بالا نیست.

 

مزایای نرم افزارهای حسابداری رایگان

  1. یکی از مزایای نرم افزارهای رایگان همان طور مشخص است رایگان بودن این نرم افزارها می‌باشد و دیگر نیازی نیست هر ماه پولی به خرید اشتراک بپردازید و همین طور فرد پشتیبان هم نیازی نیست برای این نرم افزارها تهیه کنید زیرا کمتر مشکلی برای آن به وجود می‌آید
  2.  کار کردن با این نرم افزارها هم بسیار ساده است. و محیط آن به پیچیدگی نرم افزارهای جامع نیست که نیاز به آموزش داشته باشد.
  3. مزیت مهم دیگر این است که می‌توانید میزان سود و زیان برآورده شده را به راحتی گزارش داد.
  4. همچنین می‌توانید میزان فروش محصولات و مقدار بودجه را به طور دقیق تجزیه و تحلیل کرد.
  5. امروزه مشکلاتی از قبیل مقدار موجودی انبار یکی از معضلات بزرگ برای شرکت‌ها شده است. در این نرم افزارها می‌توانید به طور دقیق آمار موجود انبار را داشته باشد حتی می‌توانید اگر لازم بود بروز رسانی انجام دهید.
  6. می‌توانید فاکتورهای فروش را داشته باشد و همین طور تمامی حساب های مشتریان و کارکنان را داخل نرم افزار درج دهید و یا اطلاع لازم را از داخل نرم افزار پرینت بگیرید.

برای این که بدانید قدرت این نرم افزارها چه قدر است بهتر است یک نمونه از این نرم افزارها را به صورت رایگان برای خود تهیه کنید و متوجه خواهید شد که نیاز به تمرین قبلی ندارد و با کمی دقت کار با این نرم افزارها را یاد خواهید گرفت.

معایب

  1.  از آن جایی که نرم افزارهای غیر رایگان هم فراگیر شده است باید مطلع باشید که نرم افزارهای رایگان از امنیت خوبی برخودار نمی‌باشد. بسیاری از شرکت‌های معتبر برای اینکه نرم افزار‌های حسابداری مخصوصی برای شرکت تهیه کنند حاضر هستند وجه بیشتری بابت این امر بپردازند اما دیگر آسوده خاطر از امنیت و اسرار اطلاعات داخل نرم افزار هستند.
  2. همچنین دیگر از معایب نرم افزارهای رایگان سرعت العمل پایین این نرم افزارها است . سرعت پایین نرم افزارها از مشکلات دیگر آن است که  برای همین شرکت‌های معتبر با پرداخت کمی بیشتر برای نرم افزار حسابداری این موضوع را برای شرکتشان رفع کرده اند.

 

نرم افزارهای حسابداری رایگان را چگونه تهیه کنیم؟

حال زمان آن رسیده که بدانید نرم افزارهای حسابداری رایگان از کجا تهیه می‌شوند. بسیاری از نرم افزارهای رایگان که معروف هم هستند در گوگل و وب سایت‌های مختلف می‌توانید سرچ کنید و فایل آن‌ها را دانلود کنید و سپس بر روی سیستم مربوطه نصب بفرمایید. یکی دیگر از روش های موجود این است که می‌توانید دیسک نرم افزارهای حسابداری رایگان را از مکان‌های مربوطه دریافت کنید اما با پرداخت مبلغ کمتری می‌توانید این نرم افزارها را تهیه نمایید.

 

چرا نرم افزارهای حسابداری رایگان کاربرد کمتری از پولی دارد؟

این نرم افزارها همانطور که انتظار دارید امکانات و قدرت کمتری نسب به نمونه رایگان دارند. و تنها برای وارد کردن اطلاعات بیس و محاسبات محدودی مورد استفاده قرار میگیرند.

نرم افزارهای حسابداری غیر رایگان از امکانات بیشتری برخوردار است، اگرچه کار با این نرم افزارها کمی دشوار است اما بسیاری از مشکلات در بخش حسابداری را رفع خواهد کرد.

 

قابلیت چند کاربری و محاسن استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان نسبت به اکسل

یکی دیگر از حسن‌های استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایگان در چند کاربری بودن آنها  می باشد. به این صورت که می توانید همزمان که شما در حال استفاده از آن می باشید، همکار شما نیز کارهای خود را با آن انجام دهد و نتواند در کاربری شما تغییری ایجاد کند، که این مورد به توسعه کسب و کار کمک بسیاری می نماید.

نرم افزارهای حسابداری نقش بزرگی در شرکت‌ها دارد. همچنین شما با استفاده از آنها می‌توانید از شر حسابداری سخت و طاقت فرسای روش‌های سنتی یا حفظ کردن فرمول های پیچیده اکسل که براحتی بهم خواهند ریخت خلاص شوید.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments