نرم افزار حسابداری شرکتی

برنامه های شرکتی

اطلاعات مفید برای استفاده از نرم افزار حسابداری شرکتی

اصلی ترین فعالیت‌های شرکت و موسسات

امروزه موسسات و شرکت‌های فراوانی با موضوعات مختلف تاسیس شده اند. به عنوان مثال شرکت‌های برنامه نویسی ، شرکت‌های مخابرات ، شرکت‌های مربوط به بیمه و… شرکت‌هایی هستند که تماما مورد استفاده قرار می‌گیرند و در واقع اکثر افراد به این شرکت‌ها برای حل شدن کارشان نیازمند هستند.

حال این شرکت‌ها برای اینکه به مشکلی برخورد نکند باید مراحل ابتدایی را پشت سر گذاشته و خدماتی که مردم به آن‌ها احتیاج دارند به ارائه دهند.

یک شرکت همانند یک ساعت عمل می‌کند؛ زمانی که چرخ دنده‌های این ساعت با یک دیگر تطابق داشته باشد و منظم عمل کنند این ساعت تا سالیان سال فعال خواهد بود. همین طور اگر یک شرکت هم از نظم خاصی منسجم باشد و همکاری داخل شرکت تداوم داشته باشد ، شرکت پابرجا بوده و راحت تر به عموم خدمات ارائه خواهند داد.

سیستم حسابداری شرکت

یکی از قسمت‌هایی که تمامی شرکت‌ها ، موسسات و کارخانه جات بخش عظیمی را در آن شکل می‌دهد، بخش حسابداری است. حسابداری یعنی حسابرسی به امورات مالی شرکت‌ها که بسیار برای همکاران و کارکنان در شرکت مهم هستند. در این بخش گسترده بسیاری از فعالیت‌ها اعم از حسابداری شرکت، لیست تعداد موجود کالا در شرکت، نوع پرداختی‌ها، لیست تعداد اجناس فروخته شده و… در این بخش جای گذاری شده است.

پس بخش اعظم هر شرکتی را قسمت حسابداری از آن خود کرده است و افرادی در این بخش کار خواهند کرد که از قبل رزومه قوی و همین طور سابقه کافی داشته باشند.

استفاده از نرم افزارهای مناسب برای بخش حسابداری

یکی از مواردی که امروزه در بخش حسابداری کمک رسان خواهد بود نرم افزارهای مربوط به این بخش می‌باشد.

نرم افزارهای حسابداری در شرکت‌ها باعث سهولت کار شده است اما اگر مثل قدیم برای ثبت اطلاعات حسابداری از کاغذ و قلم استفاده می‌کردند علاوه بر سر درگمی و اشتباهات احتمالی عدم استفاده نرم افزار های سیستمی باعث کند شدن سرعت العمل آن‌ها خواهد بود.

استفاده از نرم افزارهای حسابداری چند حسن به همراه دارد که یکی از آن‌ها افزایش سرعت العمل در امور مالی می‌باشد. نرم افزارهای حسابداری شرکتی طوری طراحی شده اند که باعث راه اندازی محاسبات حقوق و دستمزد کارکنان در این بخش باشند. وضعیت محاسبات و معاملات شرکت‌هایی که از کامپیوتر و دیتای منسجم چون نرم افزارها استفاده می‌کنند بسیار نرمال تر از شرکت‌هایی است که از این نرم افزارها استفاده نمی‌کنند.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری شرکتی

وضعیت شرکت‌هایی که از نرم افزار حسابداری استفاده می‌کنند در مقایسه با شرکت‌هایی که از آن بهره نمی‌برد چگونه است؟ در این مورد تفاوت‌های بسیاری در شرکت‌ها وجود دارد که هر کدام از این شرکت‌ها را از یک دیگر جدا می‌کند. شرکتی که از استفاده می‌کند در زمینه کاری خود پیشرفت بیشتری خواهد داشت زیرا استفاده از این مقوله علاوه بر کارآمدی، پرستیژ شرکت را هم افزایش خواهد داد. اما شرکت‌هایی که از نرم افزار حسابداری استفاده نم‌یکنند همچنان در کار خود اختلال دارند و تمامی کارهای مربوط به شرکت را نمی‌توانند به درستی به انتها برسانند.لیستی از تفاوت هایی که ایجاد خواهد شد را در ادامه بخوانید :

  1. دسترسی سریع به فاکتورهای مورد نیاز اعم از چک ها، میزان خرید و…
  2. مدیریت مشتریان
  3. مشاهده گزارش روند معاملات شرکت
  4. استخراج مشکلات بخش های مختلف شرکت
  5. مدیریت وضعیت شرکت از خارج و راه دور

بهترین نرم افزار حسابداری

مشکلات نرم افزارهای شرکتی

بزرگ ترین مشکلی که احتمال دارد برای نرم افزارهای حسابداری پیش بیاید ارورهای احتمالی هستند. اگر اطلاعات داخل نرم افزار بیشتر از حجم نرم افزار باشد احتمالا سیستم از کار خواهد افتاد برای حل کردن این مشکل به پشتیبان نرم افزاری تماس بگیرید و مشکل خود را بازگو کنید.

برخی از نرم افزارها به صورت آنلاین هم کنترل خواهند شد و پشیبان اگر شما اجازه دسترسی به سیستم را به آن‌ها بدهید، وارد سیستم شما می‌شوند و به صورت غیر حضوری مشکل شما را بر طرف خواهند کرد. اما بعضی مواقع مشکلات حادی برای نرم افزارها پیش می‌آید که اگر دیر اقدام کنید ممکن است تمامی اطلاعات موجود شرکت در نرم افزار از بین برود. پس زمانی که مشکلی برای نرم افزار احساس کردین سریعا اقدامات لازم برای حل کردن آن انجام دهید.

مشکلاتی که در نرم افزار حسابداری ممکن است به وجود بیاید از قبیل هنگ کردن سیستم حسابداری، پاک شدن غیر قابل انتظار اطلاعات، باگ‌های موجود در نرم افزار، سختی‌های موجود کار با برخی نرم افزارها از عمده مشکلاتی می‌باشد که اگر پشتیبانی برای نرم افزار نداشته باشید به راحتی حل نخواهد شد.

نکته!!

در نظر داشته باشد که برای استفاده از هر نرم افزاری باید به سراغ پشتیبانی هم باشید زیرا باید احتمالات را در نظر بگیرید که اگر مشکلی برای نرم افزار به وجود آمد بتوانید سریعا آن را حل و فصل کنید.

با توجه به سختی‌های موجود در نرم افزارهای حسابداری شرکتی آیا باز هم باید از این نرم افزارها برای شرکت استفاده کرد؟

برای پاسخ به این سوال باید شرکت و نوع کار خود را در نظر بگیرید. اگر شرکت شما برند معروفی است و یا در شرکت محصولات به فروش می‌رسانید. نمونه از نرم افزار فروش با امکانات آن را اینجا ببینید. پس باید به فکر سیستم حسابداری باشید زیرا برای کارتان حتما استفاده خواهد شد و کاربرد بسیاری در زمینه کسب و کارتان خواهد داشت اما اگر شرکت شما در حیطه زمینه کاری کوچک فعالیت می‌کند و اعمالی همچون برنامه نویسی ، طراحی نقشه کشی ساختمان انجام می‌دهید نیازی نیست که حتما از نرم افزار حسابداری استفاده نمایید.

علت صحبت بر نبود نرم افزار حسابداری این است که در این نرم افزارها پشتیبانی نداشته باشید ر نمی‌توانید کاری را پیش ببرید و بیشتر وقت خود را صرف درست کردن مشکلات نرم افزار خواهید گذاشت که این امر کاری بیهوده است.

استفاده از نرم افزار حسابداری برای شرکت‌ها چگونه باعث پیشرفت خواهد شد؟

این سوالی است که اکثر شرکت‌ها به دنبال پاسخ آن هستند و برای داشتن نرم افزار حسابداری دو دل هستند. در ابتدا باید بدانید که یک شرکت زمانی موفق خواهد شد که تمامی اعضا و همکاران با یک دیگر هماهنگ باشند اگر در کارهای شراکتی از امکاناتی که امروزی است استفاده نکنید از غافله عقب خواهید ماند.و زمان خود را برای برنامه ها و اطلاعاتی باید بگذارید که بدون حساب کتاب آنها از رسیدن به نقاط قوت و اصلاح نقاط ضعف خود قافل خواهید ماند.

نیاز به نرم افزار حسابداری در شرکت

تمامی شرکت‌هایی که کمی رنگ و رو گرفته اند از امکاناتی که باعث پیشرفت در کسب و کارشان بوده است ، استفاده کرده‌اند. به همین علت در هر موقعیت و شهری رقابت بین شرکت‌ها بسیار بالا بوده است حتی اگر این شرکت‌ها نوع فعالیتشان مثل یک دیگر نباشد! نرم افزارهای حسابداری برای شرکت‌ها مشکلات مالی را حل خواهد کرد همین طور مشکلاتی که برای مرجوعیت و لیست بندی کالا‌ها در شرکت‌ها وجود دارد ، رفع خواهد شد.

برای هر شرکتی این مسائل حیاتی هستند زیرا هدف از احداث شرکت‌ها رسیدن به موفقت و سودآوری بوده است بنابراین قسمت حسابداری را به کسانی می‌سپارند که مورد اعتماد همه کارکنان حاضر در شرکت باشد.

سخن پایانی

اگر شما در شرکت‌های مربوطه فعالیت دارید و قصد تهیه نرم افزارهای حسابداری برای شرکت را در نظر گرفته اید ؛ حتما اگر از موسسه خاصی نرم افزار را خریداری کرده‌اید ، با قسمت پشتیبانی نرم افزار در ارتباط باشید. در این بخش ارائه خدمات حسابداری بخشی از وظایف عمده هر موسسه می‌باشد که باید برای کاربران در نظر بگیرند.