نرم افزار crm

نرم افزار crm برای ارتباط با مشتری

 اطلاعات مفید در مورد نرم افزار CRM

نرم افزار crm چیست

این نرم افزار را در واقع اینگونه میتوان بیان کرد ” ابزار مناسبی که مدیریت ارتباط با مشتری در کسب و کار را فراهم می کند و پیاده سازی و خودکارسازی در آن به سادگی قابل انجام می باشد

نرم افزار سی ار ام، مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت ارتباط با مشتری یا Crm  یک استراتژی برای مدیریت روابط و تعاملات سازمان با مشتریان فعلی و بالقوه است و به شرکت ها کمک می کند تا به مشتریان متصل شوند، روند را ساده تر کرده و سودآوری را افزایش می دهد.وقتی مردم درباره نرم افزار CRM صحبت می کنند، معمولا آنها به یک سیستم اشاره می کنند که ابزاری است برای مدیریت تماس، فروش، بهره وری و غیره.

قیمت نرم افزار سی ار ام و صرفه اقتصادی

در نرم افزار CRM برای مدیریت مشتریان و ارتباطلات rol به طور متوسط 5.6 می باشد طی تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است به ازای هر یک میلیون تومان سرمایه گذاری در حوزه CRM شما می توانید برای خود درآمد جدیدی به اندازه ی 5.6 میلیون تومان داشته باشید.
برای اطلاع از آخرین قیمت وتفاوت و مزایای نرم افزار تیم ساما سیستم با شماره های موجود در سایت تماس حاض نمایید.

امکانات و کاربردهای نرم افزار CRM

مدیریت ارتباط با مشتری

 • پایگاه داده های متمرکز و مجزا برای مدیریت ارتباط با مشتری

 crm همه ی اطلاعات مورد نیاز شما را ذخیره می کند. بنابراین شما نیازی به جستجوی زیاد بین فایل های خود را ندارید زیرا می توانید با یک جستجو همه چشم انداز و اطلاعات خود را پیدا کنید و هر چیزی که مورد نیازتان است دسترسی داشته باشید.

 • خودکار سازی ورود داده ها

شما با در اختیار داشتن سی ار ام نیازی به ثبت کردن مداوم ایمیل، تماس ها و یا ملاقات های خود ندارید. به صورت اتوماتیک همه ی آن ها ایجاد می شود.این امر باعث می شود که در انجام کار ها و وظایف خود با سرعت بیشتری عمل کنید.

 • نگه داری کلیه روند ارتباط با مشتری

کلیه اطلاعات مشتریان شما از آغاز همکاری توسط نرم افزار سی آر ام ذخیره می شود و در زمان مورد نیاز قابل نمایش برای شما می باشد. همچنین همه اتفاقات ، صحبت ها، نظرات و … همراه شما در هر ملاقات با مشتریان خواهد بود.

 • پیگیری تمام تعاملات فروش

برای اینکه سرنخ ها را فراموش نکنید می توانید از نرم افزار crm استفاده کنید.

 • اطلاع رسانی زمان لازم برای جلسه تماس و..

شما می توانید زمان تماس مجدد با چشم اندازها که فرارسیده یا هنوز زود می باشد را از طریق “نرم افزار crm” متوجه شوید. این کار باعث تاثیر مستقیمی برای شرایط سرنخ ها در فرآیند تبدیل فرصت و مشتری شود و فروش شما را چند برابر کند.

 • آسان شدن تعاملات موثر تیم شما

شما می توانید از طریق crm ارتباطات خود را با دیگر اعضای تیم برقرار کنید و نیز دیگران می توانند با اجازه دادن به شما سرنخ های فروش را تنها با یک کلیک جا به جا کنید و در تعملات آن ها شرکت کنید.

 • انجام پیش بینی های لازم توسط سی آر ام

شما بایستی معاملات خود را از طریق قیف فروش آپدیت کنید. نرم افزار مواظب همه چیز می تواند باشد و از طریق مرتب سازی، محاسبه کردن و ترسیم اطلاعات پیش بینی های لازم را برای شما فراهم می کند.

 • رشد crm با شرکت شما

زمانیکه تعداد کارمندان و نمایندگان شما رو به افزایش باشد دیگر امکان پیگیری های دستی وجود ندارد. crm با شرکت شما بزرگ و رشد می کند و میتواند به شرکت شما نظم و ارزش ببخشد.

 • بهینه سازی زمان کارمندان

وقتی زمانی را برای پیدا کردن سرنخ در ایمیل ها صرف نمی کنید یا حتی داده ها را به صورت دستی وارد نمی کنید برای فروش زمان بسیاری دارید که نرم افزار crm این امکان را برای شما ایجاد می کند.

این سیستم نرم افزاری است روی فرآیند های قبل از فروش مثل بازاریابی و ارتباط با مشتری متمرکز است. برای مثالتمام اطلاعات مشتری و تمام مکالماتی که شرکت و مشتری با هم داشته اند را ثبت می کند و گزارشی از آن ها در زمان های مختلف ارائه می دهد.

بهترین نرم افزار crm

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری که قصد معرفی آن را داریم ساما سیستم نام دارد که در کنار تمامی ویژگی ها و امکانات گفته شده مربوط به سیستم های مدیریت و ارتباط با مشتری این سیستم دارای امکانات زیر نیز میباشد.

 1. امکان کنترل و پیگیری انواع پیش فاکتور صادر شده توسط واحد فروش که کدام یک به فروش تبدیل نگردیده است و به چه دلیل و یا اینکه بیشترین پیش فاکتورهای تبدیل شده به فروش شامل چه مشخصه هایی بوده است و …
 2. امکان کنترل و پیگیری انواع فاکتورهای فروش صادر شده بطور مثال میزان ریالی و مقداری صدور فاکتور فروش برای هر مشتری و دلایل آن و …
 3. امکان ارسال ایمیل و اس ام اس به مشتریان به صورت گروهی و تکی
 4. امکان تهیه گزارش های مقایسه ای فروش بین بازه های مختلف تاریخی
 5. امکان گزارش گیری از عملکرد واحد های مختلف سازمان بر اساس نمره های مشتریان
 6. امکان جا به جایی پیگیری های فاکتور ها و پیش فاکتورها
 7. امکان درج یادادشت به روی فاکتورها و پیش فاکتور ها
 8. امکان تگ کردن و یادداشت گذاشتن برای دیگر کاربران روی فاکتورها

روند اقدامات نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

سیستم نرم افزار crm

ارتباط متداوم با مشتریان و بررسی میزان رضایت آنها از شرکت یکی از اصولی می باشد که اکثر ما در دستور کار خود قرار داده ایم. از این رو ثبت نظرات مشتریان و گزارش های آماری فروش یکی از امکانات اساسی مورد نیاز شرکت ها می باشد.

در حالت کلی مدیریت ارتباط با مشتریان یکی از امکانات اساسی مورد نیاز شرکت ها در نرم افزار حسابداری ، مالی و اداری erp می باشد. با استفاده از زیر سیستم نرم افزار crm ساما سیستم کاربران می توانند با مشتریان خود دائم در ارتباط باشند و با توجه به ارتباط این زیر سیستم با نرم افزار فروش و بازاریابی سیستم فروش را به طور کاملی ارزیابی نمایند .

جستجو و انواع فیلترگذاری در میان تمام پیش فاکتورهای ثبت شده و تفکیک آنها به طور دلخواه و همچنین قابلیت پیگیری به روی پیش فاکتورهای فاکتور نشده، یکی از امکانات crm ساما سیستم می باشد.

سیستم نرم افزار crm

نحوه پیگیری پیش فاکتورها در نرم افزار سی آر ام

همچنین شما در این قسمت از نرم افزار می توانید انواع گزارشات تجمیعی و تفکیکی از فیلترهای مختلف از جمله نمرات داده شده تهیه نمایید.

انواع گزارشات تجمیعی و تفکیکی از فیلترهای مختلف

ثبت انتقادات و پیشنهادات

سوالات متداول قبل از خرید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

وقتی مردم درباره مدیریت ارتباط با مشتری صحبت می کنند منظورشان چیست، در ادامه چند سوالی که در خصوص استفاده با این ابزار در ابتدا تهیه آن وجود دارد را برای شما آورده ایم._چرا نرم افزار CRM مهم است؟_چگونه کارکردهای مختلف کسب و کار می تواند از CRM سود ببرد؟_چرا باید از یک نرم افزار مبتنی بر فضای ابری استفاده کنید؟

پاسخ به این سوالات در کاربردهای این نرم افزار وجود دارد.لیست امکانات سی ار ام :

سوالات مهم در مورد نرم افزار سی ار ام

به کاربران کمک می کند بر روابط سازمان خود با افراد از جمله مشتریان، کاربران خدمات، همکاران یا تامین کنندگان تمرکز کنند.
هنگامی که مردم در مورد نرم افزار CRM صحبت می کنند، ممکن است به یکی از سه مورد زیر اشاره داشته باشند:
CRM به عنوان فناوری: این یک محصول فناوری است که اغلب در فضای ابری مورد استفاده قرار می گیرد. از این سیستم برای ثبت، گزارش و تجزیه و تحلیل تعاملات بین شرکت و کاربران استفاده می شود. این همچنین یک سیستم یا راه حل CRM نامیده می شود.
CRM به عنوان یک استراتژی: این یک فلسفه کسب و کار در مورد چگونگی مدیریت ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه است.
CRM به عنوان یک فرآیند: از این به عنوان یک سیستم کسب و کار تصریح شده برای پرورش و مدیریت روابط استفاده می شود.

نرم افزار CRM چه کارهایی انجام می دهد؟

اطلاعات مخاطبین مشتری مانند ایمیل، تلفن، نمایه رسانه های اجتماعی، وب سایت و موارد دیگر آنها را ثبت می کند. همچنین می تواند به طور خودکار اطلاعات دیگر، مانند اخبار اخیر در مورد فعالیت شرکت را در بر بگیرد و اطلاعاتی نظیر تنظیمات شخصی مشتری را در ارتباطات آنها ذخیره کند.
اطلاعات را سازماندهی می کند تا به شما یک لیست کامل از افراد و شرکت ها بدهد تا بتوانید رابطه خود را در طول زمان بهتر درک کنید.
نرم افزار CRM مدیریت ارتباط با مشتری را با ایجاد دید 360 درجه از مشتری، گرفتن تعاملات با کسب و کار و ارائه اطلاعات مورد نیاز برای گفتگو بهتر با مشتریان، بهبود می بخشد.

چرا سیستم CRM مهم است؟

CRM یک کسب و کار را قادر می سازد تا روابط خود را با مشتریان، کاربران خدمات، همکاران، شرکا و تامین کنندگان تقویت کند.
پیاده سازی روابط خوب و پیگیری چشم انداز و مشتریان برای خرید و نگهداری مشتری مهم است که در قلب عملکرد CRM قرار دارد.
شما می توانید همه موارد را به صورت یکجا ببینید – یک داشبورد ساده و قابل تنظیم که می تواند تاریخ قبلی مشتری را با شما، وضعیت سفارشات شما، مسائل مربوط به خدمات مشتری برجسته و غیره بیان کند.
گارتنر پیش بینی می کند که تا سال 2021، تکنولوژی CRM به تنهایی بزرگترین درآمد در هزینه های نرم افزار سازمانی خواهد بود. اگر کسب و کار شما برای چندین سال طول خواهد کشید، شما می دانید که به یک استراتژی برای آینده نیاز خواهید داشت. برای کسب و کارهای پیش رو سیستم سی ار ام یک چارچوب برای استراتژی ایجاد می کند.

چگونه کارکردهای مختلف کسب و کار از سیستم CRM سود می برند؟

تیم های فروش می توانند برای درک بهتر روند فروش خود استفاده کنند.
مدیران فروش می توانند به طور قابل ملاحظه ای به پیشرفت اعضای تیم فردی در دستیابی به اهداف فروش خود دسترسی داشته باشند و ببینند که چگونه تیم، محصولات و کمپین های فروش شخصی عملکرد خوبی دارند.
بخش فروش از کاهش تعداد مدیر، درک عمیق تر از مشتریان خود و فرصت صرف زمان بیشتری برای فروش و زمان کمتری برای ورود اطلاعات بهره می برد.

بازاریاب ها می توانند از برای پیش بینی ساده تر و دقیق تر از این سیستم استفاده کنند.

آنها می توانند فرصتی برای سرپرستی و مدیریت فرصت ها داشته باشند و کل مسیر مشتری را از مرحله تحقیق تا فروش رصد کنند، به طوری که به آنها در درک بهتر مسیر فروش یا کارهای آینده کمک می کند.

تیم خدمات مشتریان می توانند به طور موثر مکالمات را در سراسر کانال ها دنبال کنند.
بدون یک پلت فرم مشترک برای تعاملات مشتری، ارتباطات را ممکن است در بین اطلاعات بیشمار از دست بدهید ، که منجر به پاسخ نامطلوب برای یک مشتری ارزشمند می شود.
تولیدات زنجیره ای، تدارکات و تیم های مدیریت شریک می توانند روابط را بهتر مدیریت کنند.
آنها می توانند جلسات را با تامین کنندگان و شرکای دیگر پیگیری کنند، درخواست های ثبت شده را نهایی کنند، یادداشت های مفید اضافه کنند، پیگیری های برنامه را انجام دهند و در بالای اولویت های مراحل پیش بینی شده باقی بمانند.

تیم HR می تواند از برای سرعت بخشیدن به روند استخدام و پیگیری عملکرد کارکنان استفاده کند.

می تواند با تسریع فرآیند انطباق، خودکار سازی فرآیند مدیریت نامزدها، تجزیه و تحلیل نیازهای منابع و شناسایی شکاف های مهارتی و پشتیبانی از دستیابی به اهداف نگهداری کارمندان، به عملکرد HR کمک کند.