نرم افزار CRM و اطلاعات آن

نرم افزار CRM را در واقع اینگونه میتوان بیان کرد ” ابزار مناسبی که مدیریت ارتباط با مشتری در کسب و کار را فراهم می کند و پیاده سازی و خودکارسازی در آن به سادگی قابل انجام می باشد

نرم افزار CRM و کاربرد آن

مدیریت ارتباط با مشتری یا Crm  یک استراتژی برای مدیریت روابط و تعاملات سازمان با مشتریان فعلی و بالقوه است. نرم افزار crm به شرکت ها کمک می کند تا به مشتریان متصل شوند، روند را ساده تر کرده و سودآوری را افزایش می دهد.

وقتی مردم درباره نرم افزار CRM صحبت می کنند، معمولا آنها به یک سیستم CRM اشاره می کنند که ابزاری است برای مدیریت تماس، مدیریت فروش، بهره وری و غیره.

وقتی مردم درباره نرم افزار CRM صحبت می کنند منظورشان چیست؟

چرا نرم افزار CRM مهم است؟

چگونه کارکردهای مختلف کسب و کار می تواند از CRM سود ببرد؟

مزایای نرم افزار CRM چیست؟

چرا باید از یک نرم افزار CRM مبتنی بر فضای ابری استفاده کنید؟

در نرم افزار CRM سرمایه ای که در آن صرف شده باز خواهد گشت؟

در نرم افزار CRM در واقع rol به طور متوسط 5.6 می باشد به عبارت دیگر تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است به ازای هر یک میلیون تومان در حوزه CRM که سرمایه گذاری در آن انجام شده است شما می توانید برای خود درآمد جدیدی به اندازه ی 5.6 میلیون تومان داشته باشید.

نرم افزار CRM ساما سیستم

نرم افزار CRM یا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری که قصد معرفی آن را داریم نرم افزار CRMساما سیستم نام دارد.

ویژگی های نرم افزار CRM :

 • پایگاه داده های متمرکز و مجزا برای نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری:

Crm همه ی اطلاعات مورد نیاز شما را ذخیره می کند. بنابراین شما نیازی برای جستجوی زیاد بین فایل های خود را ندارید زیرا می توانید با یک جستجوی همه ی چشم انداز و اطلاعات خود را پیدا کنید و هر چیزی که مورد احتیاج خودتان است به آن دسترسی داشته باشید.

 • خودکار سازی ورود داده ها :

شما با در اختیار داشتن نرم افزار crm نیازی به ثبت کردن ایمیل، تماس ها و یا ملاقات های خود ندارید. به صورت اتوماتیک همه ی آن ها ایجاد می شود.این امر باعث می شود که در انجام کار ها و وظایف خود با سرعت بیشتری عمل کنید.

 • نگه داری ارتباط شما با چشم اندازها :

کلیه اطلاعات مشتریان شما را از آغاز همکاری توسط نرم افزار سی آر ام ذخیره می شود و در زمان مورد نیاز قابل نمایش برای شما می باشد. همچنین همه اتفاقات ، صحبت ها، نظرات و … همراه شما در هر ملاقات با مشتریان خواهد بود.

 • پیگیری تمام تعاملات فروش :

برای اینکه سرنخ ها فراموش نکنید می توانید از نرم افزار crm استفاده کنید.

 • اطلاع رسانی زمان تماس مجدد

شما می توانید زمان تماس مجدد با چشم اندازها که فرارسیده یا هنوز زود می باشد را از طریق “نرم افزار crm” متوجه شوید. این کار باعث تاثیر مستقیمی برای شرایط سرنخ ها در فرآیند تبدیل فرصت و مشتری شود و فروش شما را چند برابر کند.

 • آسان تر شدن تعاملات موثر تیم شما :

شما می توانید از طریق crm ارتباطات خود را با دیگر اعضای تیم برقرار کنید و نیز دیگران می توانند با اجازه دادن به شما سرنخ های فروش را تنها با یک کلیک جا به جا کنید و در تعملات آن ها شرکت کنید.

 • انجام پیش بینی های لازم توسط نرم افزار سی آر ام :

شما بایستی معاملات خود را از طریق قیف فروش آپدیت کنید. نرم افزار crm مواظب همه چیز می تواند باشد و از طریق مرتب سازی، محاسبه کردن و ترسیم اطلاعات پیش بینی های لازم را برای شما فراهم می کند.

 • رشد crm با شرکت شما

زمانیکه تعداد کارمندان و نمایندگان شما رو به افزایش باشد دیگر امکان پیگیری های دستی وجود ندارد. crm با شرکت شما بزرگ و رشد می کند و باعث می شود که به شرکت شما نظم و ارزش ببخشد.

 • نرم افزار Crm زمان را به شما برمی گرداند.

وقتی زمانی را برای پیدا کردن سرنخ در ایمیل ها صرف نمی کنید یا حتی داده ها را به صورت دستی وارد نمی کنید برای فروش زمان بساری دارید که نرم افزار crm این امکان را برای شما ایجاد می کند.

نرم افزار CRM نرم افزاری است که روی فرآیند های قبل از فروش مثل بازاریابی و ارتباط با مشتری متمرکز است.
برای مثال نرم افزار CRM یا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، تمام اطلاعات مشتری و تمام مکالماتی که شرکت و مشتری با هم داشته اند را ثبت می کند و گزارشی از آن ها در زمان های مختلف ارائه می دهد.

نرم افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری

نرم افزار CRM ساما سیستم

تنظیمات اصلی در نرم افزار CRM ساما سیستم

ارتباط متداوم با مشتریان و بررسی میزان رضایت آنها از شرکت یکی از اصولی می باشد که اکثر ما در دستور کار خود قرار داده ایم. از این رو ثبت نظرات مشتریان و گزارش های آماری فروش یکی از امکانات اساسی مورد نیاز شرکت ها در نرم افزار crm می باشد.

در حالت کلی مدیریت ارتباط با مشتریان یکی از امکانات اساسی مورد نیاز شرکت ها در نرم افزار حسابداری ، مالی و اداری erp می باشد. با استفاده از زیر سیستم نرم افزار crm ساما سیستم کاربران می توانند با مشتریان خود دائم در ارتباط باشند و با توجه به ارتباط این زیر سیستم با نرم افزار فروش و بازاریابی سیستم فروش را به طور کاملی ارزیابی نمایند .

جستجو و انواع فیلترگذاری در میان تمام پیش فاکتورهای ثبت شده و تفکیک آنها به طور دلخواه و همچنین قابلیت پیگیری به روی پیش فاکتورهای فاکتور نشده، یکی از امکانات نرم افزار crm  ساما سیستم می باشد.

پیش فاکتور در نرم افزار ارتباط با مشتریان نرم افزار crm

جستجو و انواع فیلترگذاری در میان تمام پیش فاکتورهای ثبت شده و تفکیک آنها

پیش فاکتور در تنظیمات ارتباط با مشتریان

نحوه پیگیری پیش فاکتورها در نرم افزار سی آر ام

نرم افزار crm

در این تصویر شما می توانید به روی هر یک از فروش های شرکت به نظر سنجی بپردازید و به هر سوال نمره بدهید.

همچنین شما در این قسمت از نرم افزار CRM می توانید انواع گزارشات تجمیعی و تفکیکی از فیلترهای مختلف از جمله نمرات داده شده تهیه نمایید.

انواع گزارشات با فیلترها

انواع گزارشات تجمیعی و تفکیکی از فیلترهای مختلف

پیشنهادات در تنظیمات بخش مشتریان نرم افزار

ثبت انتقادات و پیشنهادات و ثبت هدیه برای هر شخص در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

برخی امکانات نرم افزار CRM

 1. امکان کنترل و پیگیری انواع پیش فاکتور صادر شده توسط واحد فروش که کدام یک به فروش تبدیل نگردیده است و به چه دلیل و یا اینکه بیشترین پیش فاکتورهای تبدیل شده به فروش شامل چه مشخصه هایی بوده است و …
 2. امکان کنترل و پیگیری انواع فاکتورهای فروش صادر شده مثلا میزان ریالی و مقداری صدور فاکتور فروش برای هر مشتری و دلایل آن و …
 3. امکان ارسال ایمیل و اس ام اس به مشتریان به صورت گروهی و تکی
 4. امکان تهیه گزارش های مقایسه ای فروش بین بازه های مختلف تاریخی
 5. امکان گزارش گیری از عملکرد واحد های مختلف سازمان بر اساس نمره های مشتریان
 6. امکان جا به جایی پیگری های فاکتور ها و پیش فاکتورها
 7. امکان درج یادادشت به روی فاکتورها و پیش فاکتور ها
 8. امکان تگ کردن و یادداشت گذاشتن برای دیگر کاربران روی فاکتورها