نرم افزار CRM

خانه » نرم افزار CRM
نرم افزار CRM 2018-09-23T09:40:03+00:00

ارتباط متداوم با مشتریان و بررسی میزان رضایت آنها از شرکت یکی از اصولی می باشد که اکثر ما در دستور کار خود قرار داده ایم. از این رو ثبت نظرات مشتریان و گزارش های آماری فروش یکی از امکانات اساسی مورد نیاز شرکت ها در نرم افزار crm می باشد.

در حالت کلی مدیریت ارتباط با مشتریان یکی از امکانات اساسی مورد نیاز شرکت ها در نرم افزار حسابداری ، مالی و اداری erp می باشد. با استفاده از زیر سیستم crm ساما سیستم کاربران می توانند با مشتریان خود دائم در ارتباط باشند و با توجه به ارتباط این زیر سیستم با نرم افزار فروش و بازاریابی سیستم فروش را به طور کاملی ارزیابی نمایند .

جستجو و انواع فیلترگذاری در میان تمام پیش فاکتورهای ثبت شده و تفکیک آنها به طور دلخواه و همچنین قابلیت پیگیری به روی پیش فاکتورهای فاکتور نشده، یکی از امکانات نرم افزار جامع ساما سیستم می باشد.

در حالت بعدی شما می توانید به روی هر یک از فروش های شرکت به نظر سنجی بپردازید و به هر سوال نمره بدهید.

همچنین شما در این قسمت از “نرم افزار CRM” می توانید انواع گزارشات تجمیعی و تفکیکی از فیلترهای مختلف از جمله نمرات داده شده تهیه نمایید.

در قسمت بعدی شما می توانید به صورت کامل تر و سریع تر روی اطلاعات هر یک از مشتریان خود تمرکز کنید. علاوه بر آن شما می توانید به ثبت انتقادات و پیشنهادات هر شخص بپردازید یا به ثبت تهیه هدیه برای هر شخص با توجه به اطلاعاتی نظیر سن و روانشناسی افراد بپردازید.

برخی امکانات نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (نرم افزار CRM) :

1-امکان کنترل و پیگیری انواع پیش فاکتور صادر شده توسط واحد فروش که کدام یک به فروش تبدیل نگردیده است و به چه دلیل و یا اینکه بیشترین پیش فاکتورهای تبدیل شده به فروش شامل چه مشخصه هایی بوده است.و…

2-امکان کنترل و پیگیری انواع فاکتورهای فروش صادر شده مثلا میزان ریالی و مقداری صدور فاکتور فروش برای هر مشتری و دلایل آن و…

3-امکان کنترل و مدیریت مشتریان و پروژه های پیمانکاری و طبقه بندی و امتیاز بندی آنها و رسیدگی به مشکلاتشان.همچنین ارسال کالا و هدیه به هر مشتری بر اساس طبقه بندی صورت پذیرفته شده و به طور کلی این بخش از نرم افزار ابزاری برای کنترل و ارتباط مستمر و هرچه بیشتر با مشتریان است.

4-امکان ارسال ایمیل و اس ام اس به مشتریان به صورت گروهی و تکی

5-امکان تهیه گزارش های مقایسه ای فروش بین بازه های مختلف تاریخی

6-امکان گزارش گیری از عملکرد واحد های مختلف سازمان بر اساس نمره های مشتریان

7-امکان جا به جایی پیگری های فاکتور ها و پیش فاکتورها

8-امکان درج یادادشت به روی فاکتورها و پیش فاکتور ها

9-امکان تگ کردن و یادداشت گذاشتن برای دیگر کاربران روی فاکتورها

10-آلارم پیگیری های امروز به روی میز کار کاربران