پشتیبانی شبکه

شرکت خدمات پشتیبانی شبکه

اطلاعات مفید برای درخواست خدمات پشتیبانی شبکه

امروزه با پیشرفت سیستم های کامپیوتری و خدمات iT اکثر شرکتها به دنبال ایجاد نظامی یکپارچه در نظام اداری خود می باشندکه امکان فعالیت همزمان کلیه پرسنل و انجام امور به صورت دورکاری را فراهم آورد.
گروه نرم افزاری ساما سیستم به بهره مندی از وجود کارشناسان خبره در زمینه iT وشبکه اطلاعات ،دراین حوزه نیز اقدام به فعالیت نموده و شرکتهایی که دراین امر نقص یا کمبودی را احساس می کنند ، پشتیبانی و حمایت می کند .

 

پشتیبانی شبکه چیست؟

پشتیبانی شبکه به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که به یک شرکت کمک می کند که فعالیت های خود را به هر نحوی به کامپیوتر و نرم افزار مرتبط است را به سریع ترین سرعت ممکن انجام دهند. در واقع وقتی شرکتی از پشتیبانی شبکه برخوردار است صاحبین شرکت دیگر دغدغه ای بابت از دسترس خارج شدن شبکه های کامپیوتری همچون نرم افزار مالی، نرم افزار فروش، اینترنت و ایمیل نخواهند داشت.
به عبارت ساده تر شرکت هایی که مجهز به پشتیبانی شبکه هستند به طور دائم به شبکه متصل خواهند و از خدمات آن استفاده خواهند کرد.
اهمیت مسئله ی پشتیبانی شبکه را زمانی متوجه می شویم که به زندگی روزانه ی خود نگاه می کنیم، زندگی روزانه ی ما با تکنولوژی، کامپیوتر و اینترنت عجین شده است و همین مسئله باعث شده است که نتوانیم به عقب برگردیم و یا حتی زندگی بدون اینترنت و کامپیوتر را تصور کنیم. حال تصور کنید وقتی که اینترنت و شبکه تا این حد در زندگی روزانه ی ما نفوذ کرده است در شرکتی که فعالیت های آن با شبکه مرتبط است تا چه حد حائز اهمیت است.
زمانی که ابزارهای فناوری اطلاعات به تمام زندگی ما نفوذ کردند خیلی زود به کسب و کار نیز راه یافتند و این نفوذ تا آن جا پیش رفته است که نیاز است این سرویس ها همیشه در دسترس باشند تا کسب و کارها بتوانند کارهای خود را پیش ببرند و سرویس ها و خدمات خود را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

 

روند اقدامات پشتیبانی شبکه

حال که تا حدودی با پشتیبانی شبکه و اهمیت آن آشنا شدید شاید برای تان این سوال ایجاد شوند که روند دریافت پشتیبانی شبکه به چه صورت انجام می شود. زمانی که شرکت ها درخواست پشتیبانی می دهند ابتدا نیاز و وسعت سازمان مورد بررسی قرار می گیرد تا طرح پشتیبانی متناسب با وسعت و نیاز شرکت مربوطه طراحی شود.

روند اقدامات خدمات شبکه

پس از این که طرح پشتیبانی شبکه برای شرکت مورد نظر طراحی شد فرآیند زیر انجام می شود:
• بررسی وضعیت موجود
• اقدامات بهینه سازی
• اقدامات پشتیبانی
• تنوع پشتیبانی
• اعزام تیم کارشناسی
• پشتیبانی از راه دور
• پشتیبانی تلفنی
نکته ای که در مورد روند پشتیبانی شبکه باید به آن اشاره کنیم باید به آن اشاره کنیم این است که هر کدام از این فرآیند ها به خود شامل چند فرآیند دیگر می شوند. برای مثال اقدامات پشتیبانی شامل مواردی همچون نصب و راه اندازی نرم افزاری برای مدیریت Mobile، Flash، USB و …، نصب و راه اندازی نرم افزاری که از تمام قسمت های شبکه از قبیل دیتابیس، ایمیل سرور و فایل سرور پشتیبان تهیه کند، نصب آنتی ویروس تحت شبکه و انجام فعالیت هایی همچون درج پالیسی های مربوطه برای آماده سازی Deploy کردن روی کلاینت ها، می شود.
یکی دیگر از فرایند هایی که در اقدامات پشتیبانی شبکه انجام می شود اقدامات بهینه سازی است، در این فرآیند فعالیت هایی همچون قرار دادن صحیح فیزیکی سرورها، قرار دادن صحیح ماشین های فیزیکی کنار یکدیگر، بررسی پالیسی هایی که برای شبکه لازم است و رفع ایرادات و در نهایت درج پالیسی های لازم، بررسی فایل سرور و محل قرار گیری آن در سرور، انجام می شود.

تعرفه و هزینه های پشتیبانی شبکه

تعرفه و هزینه ای که برای پشتیبانی شبکه در نظر گرفته می شود متفاوت است و تعرفه و هزینه پشتیبانی شبکه بسته به این که وسعت شبکه به چه اندازه باشد و چه شرایطی داشته باشد متفاوت است. اما نکته ای که در این باره باید به آن توجه داشته باشید و بسیاری نیز از این مسئله آگاه نیستند این است که نیاز است که پشتیبانی شبکه به دلیل اهمیتی که دارد باید به طور مستمر انجام شود، به همین دلیل گروه پشتیبانی دائم در حال بررسی این مسئله هستند و در محل حضور دارند، به همین دلیل نیاز است که برای آن ها حقوقی در نظر گرفته شود.
در ضمن توجه داشته باشید که ممکن است شرکت در یک بازه ی زمانی نیازی به خدمات پشتیبانی شبکه نداشته باشد. اما به طور کلی هزینه ی شبکه و تعرفه ی آن به طور آزاد مشخص است و این تعرفه نیز در زمان هایی که خدمات این چنینی افزایش قیمت دارند قیمت شان افزایش پیدا می کند. اما همان طور که گفتیم خدمات شبکه بسته به این که وسعت شبکه به چه اندازه باشد و این که شرکت مورد نظر قرار است چه خدماتی دریافت کند متفاوت است.
جالب است بدانید که خدماتی که برای پشتیبانی شبکه انجام می شود تنوع بسیار خوبی دارند، برای مثال ابتدا یک پشتیبان، شبکه را مورد بررسی قرار می دهد و تعداد کامپیوترها و ابزارهایی که در شبکه قرار دارند را بررسی می کند و همچنین ممکن است نیاز باشد که برخی از نرم افزارها روی همه ی سیستم ها نصب شود تا پشتیبانی شبکه به خوبی انجام شود.
در پشتیبانی شبکه برای بخش گزارش نویسی شبکه و همچنین بازرسی از بخش ایمنی نیز هزینه ی مشخصی در نظر گرفته می شود و این هزینه نیز بسته به نوع و وسعت شبکه متفاوت است. یکی دیگر از بخش هایی که در پشتیبانی شبکه نیاز به بررسی و پشتیبانی دارد بخش امنیتی است که معمولا به دلیل اهمیت و حساسیتی که این بخش دارد هزینه ای که برای در نظر گرفته می شود بسیار زیاد است تا آن جا که خدماتی که برای این بخش در نظر گرفته می شود جزو پر هزینه ترین خدمات شناخته می شوند.

نکات مهم در قرارداد پشتیبانی شبکه

نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه

در حال حاضر با توجه به پیشرفت تکنولوژی، شما نمی توانید هیچ شرکتی را پیدا کنید که نیاز به شبکه کامپیوتری در سازمان خود نداشته باشد اما مسئله ای که وجود دارد این است که ممکن است به هر دلیلی مشکلی در شبکه ها ایجاد شود پس نیاز است که حتما شرکتی برای ارائه خدمات پشتیبانی شبکه وجود داشته باشد تا بتواند از مشکلاتی نظیر از کار افتادن شبکه جلوگیری کند.
اما مسئله ای که وجود دارد این است که شرکت هایی که می خواهند از خدمات شرکت های پشتیبانی شبکه استفاده کنند باید قراردادی میان آن ها و شرکت پشتیبانی شبکه منعقد شود تا دو طرف را ملزم به انجام فعالیت هایی برای انجام پشتیبانی شبکه کند.
در این قرارداد باید نکاتی رعایت شود که در ادامه برخی از این نکات را مورد بررسی قرار می دهیم:

• اول این که در قرارداد باید بصورت ریز و جزئی مشخص شود که شرکت مربوطه می خواهد چه خدماتی را برای پشتیبانی شبکه دریافت کند.
• در قرارداد باید تعهدات شرکت پشتیبانی شبکه در زمینه هایی همچون پشتیبانی و نگهداری سرورها و کلاینت ها، شبکه ی رایانه ای که شامل ارتباطات و سرویس های راه اندازی شده می شود، تجهیزات شبکه که شامل مودم ها و سوییچ ها می شود و سایر خدمات نرم افزاری و سخت افزاری که شرکت مربوطه می خواهد دریافت کند ذکر شود.
• برای این که حقوق طرفین ضایع نشود شرکت مربوطه نیز باید در بازه های زمانی مشخص شده تعهداتی انجام دهد.
• در قرارداد باید ذکر شود که شرکت مورد نظر نباید در کار پشتیبانی شبکه خللی ایجاد کند، برای مثال در طی فرآیند پشتیبانی شرکت نباید نرم افزارهایی را بدون هماهنگی نصب کند و یا این که بدون هماهنگی تغییراتی را روی سرور انجام دهد.
• یکی دیگر از تعهدات کارفرما که باید در قرارداد ذکر شود این است که در محل کارفرما کامپیوتری برای فرآیند پشتیبانی باید در نظر گرفته شود.