مشکلات کسب و کارهای کوچک

در اصطلاح اقتصادی بنگاه های کوچک و خرد به بنگاه هایی گفته می شود که کمتر از 100 نفر در آن مشغول به کارند به طور کلی این بنگاه ها یعنی بنگاه های خرد و متوسط به SME ها مشهورند و در صورت وقوع بحران های اقتصادی همچون شرایطی که تحریم یک کشور ممکن است برای اقتصاد یک کشور ایجاد کند، بنگاه های کوچک و متوسط از سایر بنگاه ها آسیب پذیرترند. برای این که این بنگاه ها بتوانند در طی بحران های اقتصادی نیز روی پای خود بایستند باید تصمیماتی مطابق با شرایط جدید برای کسب و کار خود اتخاذ کنند.
طبق مطالعاتی که بخش خصوصی ایران روی 25 شغل کوچک و متوسط انجام داده است، به این نتیجه رسیده اند که بسیاری از بنگاه های کوچک و متوسط یا همان SMEها برای کسب و کار خود دیگر از روش های سنتی استفاده نمی کنند بلکه این بنگاه ها تلاش کرده اند از روش های سنتی فاصله بگیرند و برای کسب و کار خود از روش های توسعه یافته تر و مدرن تری استفاده کنند. به گونه ای که تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می دهد که ارزش اخلاقی حاکم بر این کسب و کارها و بنگاه ها براساس اصل شایسته سالاری بوده است.
به همین دلیل طبق همین اصل شایسته سالاری ، مدیران بنگاه های کوچک و متوسط برای انتخاب کارمندان خود بیشتر از این که به جنسیت کارمندان و انتخاب یک مرد برای یک پست در بنگاه های خود توجه کنند به صلاحیت کارمندان خود توجه می کنند به طوری که اگر خانمی صلاحیت و شایستگی بیشتری نسبت به یک مرد برای احراز یک پست در یک بنگاه کوچک و یا متوسط را داشته باشد طبق اصل شایسته سالاری، این خانم برای کار در این پست انتخاب می شود.

ویژگی بعدی بنگاه های کوچک و متوسط نحوه ی ارتباط مدیران و کارمندان در این بنگاه هاست. در بنگاه های کوچک و متوسط گذشته که از روش های سنتی برای مدیریت آن ها استفاده می شد، ارتباط کارمندان و مدیران شرکت به گونه ای بود که کارمندان باید اوامر مدیر شرکت را بدون هیچ چون و چرایی انجام می دادند .

اما در بنگاه های کوچک و متوسط امروزی که تلاش شده روش توسعه ی آن ها تغییر پیدا کند نحوه ی ارتباط کارمندان و مدیران یک رابطه ی تعاملی است و دیگر مانند بنگاه های کوچک و متوسط قدیمی کارمندان تبعیت بی چون و چرا از مدیر خود ندارند بلکه می توانند در مواردی با دادن نظرات مفید ، مدیر شرکت را در اداره ی شرکت یاری رسانند.
با تغییراتی که طی سال های اخیر در اقتصاد جهانی رخ داده است بسیاری از کشورهای توسعه یافته و امروزی برای پوشاندن خلاهای بازار و برخی از ناکارآمدهای آن و از همه مهم تر کارآفرینی برای افراد مختلف به بنگاه های کوچک و متوسط روی آورده اند و برای رشد هر چه بیشتر این بنگاه ها در آن ها سرمایه گذاری کرده اند.
نکته ی حائز اهمیت و مهم دیگر در مورد بنگاه های کوچک و متوسط این است که این بنگاه ها به دلیل این که کوچک هستند، و همچنین به دلیل این که به سرعت می توانند با تغییرات تطبیق پیدا کنند انعطاف پذیری و چابکی بیشتری نسبت به سایر بنگاه ها دارند به همین دلیل می توانند به سرعت باعث افزایش سرمایه ی انسانی شوند و از همه مهم تر این که اشتغال زایی نیز به همراه داشته باشند.

و برای اکثر بنگاه های کوچک و حتی بزرگ نرم افزار crm  و نرم افزار حسابداری بسیار اهمیت دارد.

در حال حاضر در ایران بنگاه های کوچک و متوسط بسیاری وجود دارد که طبق پیش بینی های انجام شده و پیشرفت این بنگاه ها و تاثیری که در اقتصاد جهانی داشته اند ، انتظار می رود که این بنگاه ها در ایران نیز عملکردی مشابه عملکرد بنگاه های کوچک و متوسط در دنیا داشته باشند. اما متاسفانه بسیاری از بنگاه های کوچک و متوسط به دلیل ناهمواری ها و دشواری هایی که در مسیر پیشرفت و حرکت شان وجود دارد خیلی زود بدون این که هیچ پیشرفتی داشته باشند از بازار خارج می شوند و به کار خود پایان می دهند.

به همین دلیل ما در ادامه تصمیم داریم دغدغه های بنگاه های کوچک و متوسط و چالش هایی که پیش روی این بنگاه هاست را مورد بررسی قرار دهیم.

• جایگاه بنگاه های کوچک و متوسط در ایران

اولین دغدغه ی بنگاه های کوچک و متوسط که می خواهیم آن را مورد بررسی قرار دهیم جایگاهی است که این بنگاه ها در ایران دارند. طبق مطالعات انجام شده بنگاه های کوچک و متوسط یکی از مزیت های اقتصادی برای ایران به حساب می آید و این در حالی است که 80 درصد این بنگاه ها به صورت خصوصی فعالیت می کنند و هیچ کمکی از سمت دولت دریافت نمی کنند و متاسفانه دولت به اهمیت این کسب و کارها برای اقتصاد کشور توجه چندانی ندارد.
نکته ی دیگر در مورد این بنگاه ها این است که همان طور که گفتیم این بنگاه ها طی سال های گذشته دچار تغییر و دگرگونی شده اند و مواردی همچون شایسته سالاری، تغییر در رابطه ی مدیران و کارمندان و داشتن اولویت یکسان زن و مرد برای استخدام به این بنگاه ها اضافه شده است.

• چالش های بنگاه های کوچک و متوسط

یکی دیگر از دغدغه های بنگاه های کوچک و متوسط ، چالش های پیش روی آن هاست از جمله این چالش ها می توان به مواردی همچون عدم تضمین حق مالکیت این بنگاه ها اشاره کرد زیرا بسیاری از مدیران این شرکت ها نگران این هستند که توسط دولت مصادره شوند. به همین دلیل در زمینه ی کاری سرمایه گذاری زیادی انجام نمی دهند.
نکته ی بعدی این که متاسفانه دولت به بنگاه های بخش خصوصی اعتماد ندارد و متاسفانه این شرکت نمی توانند تسهیلاتی نیز از طرف بانک ها دریافت کنند زیرا بسیاری از مشاغل کوچک در ایران از تسهیلات بانکی محروم هستند.

• SMEها در دنیا

سومین و اخرین دغدغه ی بنگاه های کوچک و متوسط که می خواهیم آن را مورد بررسی قرار دهیم جایگاه بنگاه های کوچک و متوسط در دنیاست. بنگاه های کوچک و متوسط همه به یک اندازه نیستند و از این نظر با هم متفاوتند. در کشورهای بزرگ و پیشرفته ای همچون آلمان ، انگلیس ، فرانسه و آمریکا به این مشاغل اهمیت زیادی داده می شود. به طوری که شاید به جرات بتوان گفت علت پیشرفت کشوری همچون المان وجود چنین کسب و کارهایی است.
از همه مهم تر این که این بنگاه ها روز به روز بزرگ تر می شوند و باعث پیشرفت اقتصادی کشورها می شوند.