نرم افزار جامع ساما سیستم

نرم افزار کامل حسابداری

نرم افزار ساما سیستم نوعی نرم افزار ERP (Enterprise Resource Planing) است که از سه بخش کلی تشکیل شده است: بخش مالی، بخش اداری و بخش امکانات عمومی که هر بنگاه اقتصادی می تواند متناسب با نیاز های خود از ساما سیستم استفاده کند.

ساما سیستم از نوع نرم افزارهای تئوری نیست که بر اساس نیاز های آکادمیک بنگاه های اقتصادی تهیه شده باشد، بلکه کاملا کاربردی و بر اساس نیازهای واقعی جامعه طراحی شده است. در این باره، علاوه بر نیازهای کاربردی، سعی گردیده است تا همه ی استانداردهای حسابداری نیز در ساما سیستم به کار گرفته شود تا در تمام فعالیت های اقتصادی و در هر صنعتی قابل استفاده باشد.

زیر سیستم های ساما سیستم

طی سالیان متمادی، این شرکت به دلیل اشتغال داشتن به فعالیت های مالی در شناخت نیازهای آشکار و پنهان شرکت ها تجربه و مهارت خاصی دارد. همچنین، نکته ی قوت دیگر ساما سیستم این است که این شرکت برای هر مشتری، که تمایل داشته باشد، نرم افزار را به صورت عملیاتی پیاده سازی می کند و مشتری می تواند مطمئن باشد که از همه ی توانایی های نرم افزار در اداره ی سازمان خود استفاده کرده است. توانایی تطبیق نرم افزار با مشکلات موجود در شرکت های متفاوت و گوناگون از قابلیت های دیگر گروه نرم افزاری ساما سیستم است.

هنگام خرید نرم افزار ساما سیستم شما محدودیت کاربر ندارید و پس از خرید می توانید بدون محدودیت به تعریف کاربر بپردازید. نرم افزار ساما سیستم متشکل از 18 زیر سیستم است که شما می توانید با توجه به شرایط بنگاه اقتصادی خود به انتخاب و استفاده از این زیر سیستم ها بپردازید:

نرم افزار حسابداری

نرم افزار خرید

نرم افزار حقوق دستمزد

نرم افزار فروش

نرم افزار صورت مالی
و….

مشخصات پک جامع مدیریت ساما سیستم

این پک از محصولات ساما سیستم شامل نرم افزارهای اعمال مدیریت جهت اداره هر چه بهتر سازمانها و شرکتها است که در ذیل هر کدام از آنها توضیح داده می شود:

1-نرم افزار crm:

این نرم افزار جهت کنترل و مدیریت و ارتباط مستمر با مشتریان طراحی گردیده است به گونه ای که با استفاده از این نرم افزار بنگاه های اقتصادی می توانند گزارشات متنوعی بابت مشتریان خود داشته باشند .
به عنوان مثال گزارش از مشتریان ناراضی و راضی از مجموعه و دلیل نارضایتی و رضایتنمدی آنان همچنین بهترین و بیشترین محصولات فروخته شده و… از مشتریان خود داشته باشند . به عبارت دیگر این نرم افزار به آنها جهت حفظ بازار فروش خود در شرایط رقابتی کمک می نماید .

2-نرم افزار مدیریت:

این نرم افزار به مدیران ارشد و میانی جهت تنظیم تقویم کاری و مدیریت نیروهای تحت نظر کمک
می نماید.

3-مدیریت اسناد:

این نرم افزار به مدیران مالی جهت انجام اقدامات اصلاحی بر روی اسناد سایر زیر سیستمهای نرم افزار بدون هیچ گونه محدودیت و کنترل داخلی کمک می نماید.

4-مدیریت بازاریابی:

این نرم افزار برای شرکتهایی که از روش بازاریابی مستقیم برای مشتریان خود استفاده می نمایند جهت کنترل و مدیریت بر روی بازاریابان استفاده می شود .

5-مدیریت مالی:

این نرم افزار مدیران یک شرکت را در تهیه گزارشات مدیریتی از روی صورتهای مالی آنها کمک می نماید .
به عنوان مثال تهیه گزارشات مدیریت مالی شامل اهرمهای مالی و عملیاتی و نسبتهای مالی شامل نسبت جاری و آنی و دوره وصول مطالبات و سرمایه در گردش و نقطه سر به سر هر محصول و …

6-صورتهای مالی:

این نرم افزار صورتهای مالی اساسی را بر طبق استاندارد حسابداری شماره یک تهیه و به همراه یادداشتهای توضیحی در اختیار استفاده کنندگان آن قرار می دهد .

مشخصات پک عمومی ساما سیستم

این پک از نرم افزار جامع ساما سیستم شامل امکانات و ابزارهایی برای تسهیل امور مختلف مالی و اداری در بنگاه های اقتصادی می گردد که شامل موارد ذیل است :

1- دبیرخانه :

این نرم افزار به شرکتها امکان حذف کاغذ در مکاتبات اداری درون سازمانی را خواهد داد و به عبارت دیگر برقراری اتوماسیون اداری توسط این نرم افزار قابل اجراست . همچنین امکان ذخیره سازی و بازیابی مستندات مالی مربوط به هر سند حسابداری توسط این نرم افزار قابل انجام است.

2-دارایی ثابت:

این نرم افزار امکاناتی را راجع به داراییهای ثابت در اختیار شرکت به شرح ذیل قرار می دهد:

  • امکان طبقه بندی داراییهای ثابت و محاسبه استهلاک و تجدید ارزیابی آن
  • امکان پیاده سازی سیستم تعمیرات پیشگیرانه توسط کنترل کیفیت
  • امکان ارائه گزارش تعمیرات ماشین آلات و داراییهای ثابت
  • امکان صدور انواع سند حسابداری

3-اعتبارات اسنادی:

با استفاده از این نرم افزار شرکتها می توانند کلیه امور صادرات و واردات خود را از آغاز تا پایان مدیریت نمایند و برخی امکانات آن شامل موارد ذیل است :

  • امکان مشخص نمودن روش واردات شامل زمان و مکان تحویل کالا
  • نحوه تسویه حساب خرید خارجی شامل تسویه نقدی و یا گشایش اعتبار اسنادی
  • تعیین نوع و نرخ ارزهای مختلف در طول انجام جریان واردات و صادرات و تبدیل آن به ریال
  • تفکیک عملیات گمرکی و تعیین موقعیت مکانی کالاها
  • صدور انواع سند حسابداری در طول مسیر فرآیند واردات و صادرات و…