نکات کلیدی نرم افزارهای مدیریت

امروزه نرم افزارهای مدیریت ذخیره سازی یک ابزار مهم برای نظارت بر فضای ذخیره سازی هستند.
در واقع، صرف نظر از ظرفیت ذخیره سازی داده ها و فن آوری های ارتباطی، تنها چند نکته از موارد حفظ فضای ذخیره سازی مهم تر از نرم افزارهای مدیریتی هستند.

ویژگی های کلیدی نرم افزارهای مدیریت انبار

–         نظارت بر ذخیره سازی

این قابلیت اساسی در مرکز بسته های نرم افزاری مدیریت فضای ذخیره سازی قرار دارد. نظارت بخش اساسی یک مدیریت موثر است که به متخصصان فناوری اطلاعات اجازه می دهد یک دید کلی بر سلامت محیط های ذخیره سازی خود و داده های نگهداری شده در آن داشته باشند، زمانی که همه چیز حذف می شود، به مدیران هشدار می دهند.

–         گزارش و تحلیل ها

به طور مشابه، نرم افزار CRM به طور کلی قابلیت گزارش دهی را فراهم می کنند که به مدیران این امکان را می دهد تا در طول زمان، بر عملکرد سیستم های ذخیره سازی و فضای کلی آن نظارت داشته باشند.

نرم افزار مدیریت انبار

بر این اساس، مدیران فناوری اطلاعات تصمیمات آگاهانه ای در مورد نحوه مدیریت بهتر منابع ذخیره سازی موجود و آماده سازی مناسب برای ارتقای ظرفیت، انتقال داده ها و سایر تغییرات ایجاد شده بر مبنای افزایش داده های بزرگ جمع آوری شده توسط شرکت ها را اتخاذ می کنند.

قابلیت تجزیه و تحلیل پیشرفته داده های ذخیره سازی همچنین می تواند فرصتی برای بهبود عملکرد برنامه، افزایش ظرفیت و بهبود سطح خدمات را ارائه دهد.

–         بهینه سازی ذخیره سازی

علاوه بر نظارت، گزارش دهی و ابزارهای مقدماتی جاگذاری داده ها، بسیاری از تولیدکنندگان ویژگی های بهینه سازی داده های ذخیره سازی را به نرم افزار مدیریتی خود اضافه می کنند.

به عنوان مثال، به طور فزاینده ای مشاهده می شود که بخشی از داده های کپی شده به عنوان بخشی از پیشنهاد ارائه شده اند.

همانطور که از نامش بر می آید، داده های کپی شده یک فن آوری است که به سازمان ها اطلاعات بیشتری را در مورد داده های ذخیره سازی و داده های ذخیره سازی پشتیبان با امکان حذف داده های اولیه می دهد.

–         مدیریت یکپارچه

در نهایت، بسیاری از تولیدکنندگان قصد دارند به مدیران یک دید کلی از تمام منابع و خدمات ذخیره سازی خود ارائه دهند که آنها را قادر به دسترسی و کنترل سیستم های ذخیره سازی در کل شرکت و به طور فزاینده ای با استفاده از ابزارهای پیکربندی، نظارت و گزارش از فضای ابری به یک رابط واحد به اغلب فروشندگان می کند.

این رویکرد نه تنها به حذف سیلوهای ذخیره سازی کمک می کند، بلکه یک تجربه کاربری سازگار و قابل پیش بینی در مقایسه با بسیاری از ابزارهای مشخص ارائه می دهند.

هنگامی که نرم افزار مدیریت ذخیره سازی با سخت افزار همراه می شود

بخش حیرت انگیز در اینجا است.

نرم افزار انبار همراه با سخت افزارهای پایه کار می کند تا سطح مطلوبی از عملکرد، استفاده از ظرفیت و دسترسی به داده ها را در میان جنبه های مختلف مدیریت یک فضای ذخیره سازی سازمانی ایجاد کنند. البته، در IT، موارد به ندرت تا این حد ساده هستند.

مواردی که باعث ایجاد پیچیدگی می شوند، محصولاتی هستند که به اکوسیستم سخت افزار ذخیره سازی فروشنده متصل می شوند و تنها زمانی که همراه با یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند، قابلیت تکامل دارند. این یک نوع قفل فروش است که در آن CIO ها و سایر رهبران فناوری اطلاعات ممکن است با هم همکاری کنند.

اجرای بانکداری با استفاده از راه حل های منبع باز متناسب با نیازهای مدیریت ذخیره سازی که پشتیبانی کامل سخت افزاری را دارا می باشد در عمل بسیار سخت می باشد. به همین ترتیب، پشتیبانی فنی ممکن است کمتر از خدمات پشتیبانی برتر باشد که اغلب فروشندگان سخت افزارهای ذخیره سازی در بین مشتریان خود گسترش می دهند.

امروزه مدیران توسعه نرم افزار ممکن است از فناوری های مرکز داده های تعریف شده توسط نرم افزار انبار و تاثیر آن بر شبکه های ذخیره سازی استفاده کنند.

متخصصان فناوری اطلاعات ممکن است مجبور باشند از نرم افزارها و سخت افزارهایی برای انجام بعضی از عملیات ذخیره سازی مانند کپی داده ها استفاده کنند. آنها ممکن است مجبور باشند بررسی کنند که چگونه وزن یکپارچه یک محصول مدیریت ذخیره سازی می تواند منابع ذخیره سازی مبتنی بر فضای ابری و سازمان آنها را ترکیب کند.

به طور خلاصه، راه اندازی یک مدیریت ذخیره سازی مناسب نیاز به بررسی دقیق نرم افزار ذخیره سازی و تقسیمات سخت افزاری آن دارد. ویژگی های عملکردی، سیستم انطباق در برابر سیستم های منبع باز و انطباق استانداردها، از عوامل مهمی هستند که باید در هنگام ارزیابی گزینه ها در نظر گرفته شوند.